Polteca

petecaBrazylijski hit lata

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, jaka dyscyplina sportu będzie hitem sezonu 2010, bez zająknięcia odpowiadamy: Polteca. Sport ten pochodzi z gorącej Brazylii. Opiera się na odbijaniu dłońmi lotki. Polteca jest znana również pod nazwą Peteca lub Volleybird. Pierwsze wykonanie Polteci było bardzo prymitywne – owinięty w liść kamień, związywano kłosem zboża.

Dziś Polteca znacznie różni się od swojego prototypu. Składa się z podstawy w postaci wypełnionego worka ze skóry lub warstwowej podkładki gumowej. Do podłoża przymocowana jest lotka, którą zazwyczaj wykonuje się z piór.

peteca1Zobacz, co ludzie o niej mówią!

Co jest celem gry w Polteca? To zależy od jej rodzaju !

Polteca Freestyle

Można grać samemu, z przyjaciółmi lub tylko z jednym przeciwnikiem ustawiając się w kółku i odbijając Poltece różnymi częściami ciała jak najdłużej się da!

Mecz Polteci

Gracz musi przerzucić ręką lotkę ponad siatkę tak, aby trafiła w obręb pola po drugiej stronie. Lotka może być uderzona tylko raz po każdej stronie siatki. O zwycięstwie decyduje oczywiście liczba punktów – kto pierwszy zdobędzie 12 punktów wygrywa seta. 3 sety to wygrany mecz. I co ciekawe, rozgrywka nie może trwać dłużej niż 20 min. Jeżeli żadna ze stron nie zdobędzie wymaganych punktów, wygrywa drużyna z największą ilością punktów.

Z niecierpliwością oczekujemy polskiej premiery dyscypliny, która łączy pokolenia, przynosi wiele radości ze spędzania wolnych chwil z przyjaciółmi.

peteca2Zobacz, jak spisuje się w akcji!

Jeśli interesuje Państwa zakup Polteci w dowolnych ilościach zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy jej polskim dystrybutorem. Towar posiadamy już na magazynach w Polsce, dostępny jest zatem od ręki. Więcej informacji uzyskają Państwo drogą mailawą lub telefoniczną.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (3 votes cast)
Polteca, 6.3 out of 10 based on 3 ratings